تبلیغات
آشنایی با رشته مکانیک - راه حل انتخاب یک سیستم تهویه مطبوع

آشنایی با رشته مکانیک
 
نصب سیستم تهویه مطبوع از جمله تسهیلاتی است که امروزه بسیاری از افراد نمی توانند بدون آن زندگی کنند. اگر شما نیز از جمله کسانی هستید که به خرید و نصب یک دستگاه هواساز یا تهویه مطبوع فکر می کنید، باید قبل از خرید آن به نکاتی توجه نمایید.
طبیعی است که هنگام انتخاب، شما میل دارید بهترین سیستم را داشته باشید به خصوص که این خریدی است که شاید هر ده سال یک بار انجام شود. پس باید به دنبال چه باشید؟ شما باید میزان کارایی و آرامش بخشی آن را در نظر بگیرید.
اما چگونه می خواهید مدل و مارک دستگاه را انتخاب نمایید؟

اما چگونه می خواهید مدل و مارک دستگاه را انتخاب نمایید؟ یک راه مناسب برای دانستن پاسخ این سوالات شناخت استانداردها و درجه بندی سیستم های تهویه مطبوع است. این مطلب در شناخت و انتخاب یک سیستم هواساز مناسب، به شما کمک می کند.
درجه بندی سیستم تهویه مطبوع از نظر میزان بازدهی
در کل، هرچه میزان کارایی و بازده یک دستگاه هوا ساز بیشتر باشد، قیمت آن بیشتر خواهد بود. با این وجود خرید یک دستگاه کارآمدتر و گران تر، در دراز مدت نوعی صرفه جویی محسوب می شود زیرا برای خنک کردن منزل شما به سوخت کمتری نیاز دارد.
اگر در مناطق شرجی زندگی می کنید، باید عامل رطوبت را هم درنظر بگیرید و از مدل هایی استفاده کنید که علاوه بر خنک کنندگی، خاصیت رطوبت گیری نیز داشته باشند. در چنین آب و هوایی، خرید دستگاه ارزان تری که فاقد این خاصیت باشد، در واقع پول دور ریختن است.
بعضی از انواع تهویه مطبوع، هم خنک کننده و هم گرمازا هستند، اگر قصد دارید برای گرمایش خانه هم از آن ها استفاده کنید، در مورد هزینه برق آن به خوبی تحقیق کنید.
به خصوص اگر برق منطقه شما به صورت تصاعدی محاسبه می شود، استفاده زمستانی هواسازها مقرون به صرفه نخواهد بود.
میزان صدا
اگر سر و صدای موتور تهویه مطبوع به قدری باشد که هر بار شما را به مرز جنون برساند، تاثیر خنک کننده آن چندان به چشم نمی آید. بسته به محل قرارگیری قسمت خارجی دستگاه و نقشه ساختمان شما، دستگاه تهویه مطبوع یا در داخل منزل و یا در خارج، سر و صدا ایجاد خواهد کرد.
اگر دستگاه اصولا پرصدا باشد


طبقه بندی: مقاله، 

نوشته شده در تاریخ جمعه 5 بهمن 1386 توسط حسین ده جوریان
قالب وبلاگ